expedícia členovia fotogaléria partneri média kniha návštev projekt 2006


PARTNERI EXPEDÍCIEpartneri expedície

Expedícia bola organizovaná pod hlavičlou HK FILOZOF BRATISLAVA, z ktorého bolo niekoľko členov expedície. Aj keď sa Filozof priamo na financovaní expedície nepodieľal, sprostredkoval nám všetky finančné transakcie. Náklady na expedíciu hradili jej účastníci, asi 20 percent nákladov vykryl grant ministerstva financií SR a podpora TIPOS-u.

Liezť alpským štýlom na Great Trango, Stenu stien, znamenalo zbaliť sa na štyri dni, do desať kíl, liezť tak rýchlo, ako sa len dá a vziať len to najnevyhnutnejšie na prežitie a to najlepšie na lezenie.
S Gabom sme sa rozhodli pre 60m polovičné laná Beal, dve sady friendov Cassin, desať skôb, veľa tenkých slučiek Dyneema a zo štyridsať karabín. Na ľadové úseky nám postačili super ľahké mačky upevnené na topánky Trango S a cepíny Astarex, ktoré nevážia viac ako kilo. Vo vedení sme sa striedali po dni a preto sme so sebou mali aj dva pári lezečiek Miura.
Čo sa týkalo stravy, mali sme so sebou titanový hrniec, plynový varič MSR so závesným systémom, energetické nápoje a tyčinky Penco, dehydrovanú výškovú stravu Real Expedition Meal.
Perióda dobrého počasia trvala krátko, s čím sme aj rátali, a preto sme so sebou mali kvalitné oblečenie od YAK&YETI a to z najmodernejších materiálov ako sú Drykeep, Tecnostretch, Sportwool a Omniclima.

DODATKY
Dlho skúšaný dvojitý páperový spacák zn. YAK&YETI. Super ľahký a dostatočne teplý. Jeho hlavná výhoda je, že v ňom môžu pohodlne prespať aj dvaja. Veľmi sme ho ocenili pri prechodoch z base-campov, či počas celého treku

Topánky a lezečky od zn. LA SPORTIVA boli ďalšou našou hlavnou výbavou. Ich kvalita ma doposiaľ nesklamala, či už na treku alebo počas lezenia. Zvolili sme trekovo-lezecké celé topánky, v ktorých sme mohli pohodlne žumarovať a liezť ľadové pasáže v hornej časti steny. Topánky Trango boli ako šité na výstup Trangom.

Oblečený sme boli v ultra ľahkej bunde a v nohaviciach z materiálu Drykeep. Sportwoolové spodné prádlo nás hrialo aj keď bolo mokré a ako nepremokavú vrchnú bundu sme mali z materiálu Omniclima. Všetky tieto vrstvy sme už mali dokonale odskúšané, a preto sme sa tento krát opäť mohli spoľahnúť na kvalitu výrobkov od firmy YAK&YETI. K výbave patrila ešte ľahká páperová bundička.

Dvojité 60m laná BEAL 8,6 mm, sú ľahké a napriek tomu veľmi odolné. Pri výstupe na Great Trango sme na nich vyliezli viac ako tritisíc metrov, zlanili SZ stenou a laná sme mohli naďalej používať. Nová úprava Golden Dry z nich robí absolútne špičkové lano.

V stene akou bolo Trango bolo viac špár ako som doteraz videl. Ale už doma som vedel, že odistiť ich s friendami Cassin nebude až taký problém ako ich preliezť voľne

Špeciálnu výškovú stravu sme ocenili najmä pre jej nízku hmotnosť a vysoký obsah energie. Tiež jednoduchá príprava bez akéhokoľvek umývania riadu rozhodli o dokonalom stravovaní počas výstupu. Dôležité však bolo pitie, a preto sme zvolili vysoko energetické nápoje od firmy PENCO. 

Stránka vznikla v rámci projektu EXPEDITION.SK - zadarmo vytvoríme stránky vašich expedícií.

Návštevnosť: